Wyszukiwanie obrazem czyli Google Lens – Google grafika

Google Lens to mobilna aplikacja Google do rozpoznawania przedmiotów za pomocą obrazów, która może być używana do uzyskiwania informacji o prawie każdym obiekcie, wystarczy zeskanować obiekt aparatem. Google Lens powinien wtedy rozpoznać to, co widać na zdjęciu i zapewnić odpowiednie wyniki wyszukiwania Google. Google Lens wykorzystuje aparat smartfona i algorytmy, aby nie tylko rozpoznawać przedmiot przed obiektywem aparatu, ale także go zidentyfikować i oferować usługi dodatkowe, takie jak skanowanie, tłumaczenie, robienie zakupów, wyszukiwanie obrazem i nie tylko. Google Lens jest dostępny od 2017 roku dla większości urządzeń z Androidem. Jeśli go nie masz, możesz pobrać aplikację z Google Play.

Na czym polega wyszukiwanie obrazem?

Google Lens pozwala skierować telefon na konkretny przedmiot, przykładowo kwiat, zwierzę, meble, fragment obrazu, a następnie zapytaj Asystenta Google, na jaki obiekt wskazujesz. Nie tylko otrzymasz odpowiedź, ale także sugestie oparte na obiekcie, takie jak przykładowo kwiaciarnie w pobliżu, gatunek rośliny czy zwierzęcia, jaki to obraz, podobne meble czy inne przedmioty do kupienia. Google Lens rozpoznaje również restauracje, kluby, kawiarnie i bary oraz wyświetla wyskakujące okienko z recenzjami, danymi adresowymi i godzinami otwarcia. To umiejętność rozpoznawania przedmiotów codziennego użytku robi wrażenie.

Co jeszcze może zrobić Google Lens?

Oprócz sytuacji opisanych powyżej, Google Lens oferuje również inne funkcje. Możesz skierować telefon na tekst i tłumaczyć na żywo dzięki wtyczce Google Translate. Inteligentny wybór tekstu oznacza, że możesz skierować aparat telefonu na tekst, podświetlić ten tekst w Google Lens i skopiować go, aby użyć go w telefonie. Gdy zaznaczysz tekst w Google Lens, możesz również wyszukać ten tekst za pomocą Google. Jest to przydatne, na przykład, gdy trzeba wyszukać definicję słowa, tytuł interesującej nas książki, autora wiersza.

Zobacz również:  Pivot - Sztuka Zmiany Kierunku w Biznesie

Jeśli podczas zakupów zobaczysz ubranie, które ci się podoba, wyszukiwanie obrazem za pomocą Google Lens może zidentyfikować ten element garderoby i podobne elementy garderoby. Działa to w przypadku prawie każdego przedmiotu, możesz zatem szybko znaleźć sklep, w którym kupisz ubranie lub uzyskasz dostęp do recenzji. Google Lens wykrywa i identyfikuje twoje otoczenie. Mogą to być szczegóły dotyczące punktu orientacyjnego, miejsc w pobliżu lub szczegóły dotyczące posiłków i napojów, w tym przepisy kulinarne.

Aplikacja Google Lens może być przydatna, jeśli wybierasz się na wycieczkę i chcesz dowiedzieć się więcej o niektórych zabytkach czy ciekawych miejscach w pobliżu. Możesz też otworzyć zdjęcie konkretnego zwierzęcia w aplikacji, aby poznać jego rasę, gatunek czy nazwę. Ponadto Google Lens potrafi rozpoznać pismo i automatycznie je przetłumaczyć. Może to być bardzo przydatne na przykład w przypadku dokumentów pisanych cyrylicą lub znakami azjatyckimi, ponieważ nie można po prostu wyszukać tekstu w słowniku online. Google Lens może być również używany do odczytywania kodów QR.

Jak aktywować Google Lens na smartfonie

Aby korzystać z Google Lens na urządzeniu z Androidem, musisz pobrać aplikację Google Lens ze sklepu Google Play. Powinieneś także mieć zainstalowaną aplikację Google do wyszukiwania. Obie aplikacje muszą być aktualne, aby korzystać z Google Lens. Następnie wystarczy otworzyć aplikację Google Lens, zaakceptować uprawnienia i gotowe. Skieruj aparat na wybrany obiekt, a następnie użyj przycisku lupy. Alternatywnie możesz użyć Google Lens za pośrednictwem aplikacji Google Assistant App lub aplikacji Google Fotos App.

Jak korzystać z Google Lens?

W obecnej wersji przeglądarki Chrome wielu użytkowników może analizować zarówno pojedyncze obrazy, jak i sekcje stron internetowych. Google Lens jest prawdopodobnie jednym z najbardziej niedocenianych narzędzi Google, ponieważ zarówno aplikacja, jak i algorytmy poczyniły ogromne postępy i potrafią rozpoznawać wiele obiektów, tekstu i innych rzeczy, również wskazać podobne zdjęcia. Aplikacji Lens można używać zarówno osobno w systemie Android, jak i poprzez integrację z aplikacjami, takimi jak Zdjęcia Google, różne aplikacje aparatu lub bezpośrednio przez Asystenta Google.

Zobacz również:  Czy AI jest w stanie napisać tekst na bloga?

Wraz z wprowadzeniem Chrome 92, Google Lens jest oficjalnie po raz pierwszy wprowadzany do przeglądarki na komputerze. Jednak obrazy nie są analizowane w lokalnej przeglądarce, ale w nowej witrynie Google Lens, do której obecnie można uzyskać dostęp tylko za pośrednictwem wewnętrznej funkcji przeglądarki. Możemy znaleźć wpis „Wyszukaj obraz za pomocą Google Lens” w menu kontekstowym każdego obrazu. Po załadowaniu obrazu i zakończeniu analizy wyświetlany jest wynik z podobnymi obrazami lub znalezionymi informacjami. Możemy przykładowo w łatwy sposób znaleźć sklep, w którym kupimy sukienkę czy krzesło, które nam się podoba, znajdziemy przepis na danie, tytuł książki i wiele innych. Dzięki Google Lens wyszukiwanie obrazem jest łatwe i szybkie.

Google Lens to praktyczne narzędzie ułatwiające wyszukiwanie obrazem

Do tej pory z Google Lens można było korzystać przede wszystkim na smartfonach, ale teraz możesz go używać przez przeglądarkę Chrome na komputerze czy laptopie. Google Lens to bardzo przydatne narzędzie, ale wielu użytkowników nadal go nie zna lub po prostu nie używa go zbyt często. To powinno się zmienić, ponieważ połączenie obrazu i tekstu otwiera zupełnie nowe możliwości zintegrowane z wyszukiwarką Google. Przede wszystkim jednak na pulpit przenosi się teraz Obiektyw, który wcześniej był dostępny tylko za pośrednictwem Zdjęć Google i to w bardzo ograniczonym zakresie.

Nowa funkcja w przeglądarce Chrome umożliwia włączenie obiektywu w przeglądarce. Tam narzędzie powinno działać na podstawie zrzutów ekranu lub analizować kilka elementów strony jednocześnie i wyszukiwać informacje za pośrednictwem obrazu. Dzięki Google Lens możemy wyszukiwać nie tylko pojedyncze obrazy, ale również jego fragmenty, a także wycinki tekstu. Dzięki tej funkcji możemy uzyskiwać odpowiedzi na wyszukiwania bez konieczności wchodzenia na konkretne strony.

Szukano również: google wyszukiwarka zdjęć, wyszukiwanie grafiką google, obrazy na google, szukaj tego obrazu w google, wyszukiwarka grafiki w google, google grafika wyszukiwarka, google grafika szukanie, wyszukiwanie grafik google, google wyszukiwarka grafiki, wyszukiwarka telefonów po parametrach, wyszukiwarka zdjęć google, grafika google szukaj, szukanie po zdjęciu, wyszukiwarka grafik google, wyszukiwarka podobnych zdjęć google, szukaj w google po obrazku, google szukaj zdjecia, szukanie grafiki w google, www google pl grafika, wyszukiwanie obrazów google, wyszukaj obrazem, google obrazy, wyszukiwanie zdjęciem google, wyszukiwarka zdjęć w internecie google, najlepsza wyszukiwarka grafiki, wyniki szukania w grafice, google grafika nowa, wyszukiwarka grafiki google, jak znaleźć źródło zdjęcia w internecie, obrazy google.pl, wyszukiwanie obrazów podobnych google, najlepsza wyszukiwarka zdjęć, nowa wyszukiwarka grafiki google, google obrazy.pl, google grafika szukaj obrazem, google.pl wyszukiwanie obrazem, wyszukiwanie obrazem w google, wyszukiwanie zdjęć w google, wyszukaj google.pl, szukanie obrazem google, wyszukiwanie zdjęć google, wyszukiwarka google grafika, google zdjęcia wyszukiwanie, szukaj obrazem google, google grafika wyszukiwanie obrazem, wyszukiwarka obrazów google, wyszukiwanie grafiką, wyszukiwanie obrazów w google, grafika google wyszukiwanie obrazem, google wyszukiwanie obrazem, wyszukiwarka obrazków, google szukaj w google, google – szukaj w google, wyszukiwanie obrazem google, wyszukanie obrazem, google grafika wyszukiwanie, google szukanie obrazem, google szukaj obrazem

Zobacz również:  Co to są meta tagi i czy znaczniki meta mają znaczenie?

Artykuły warte uwagi