Wyszukiwanie obrazem w Google – na czym dokładnie polega ta funkcja?

Obszerna grafika dostępna w wyszukiwarce może być przeszukiwana na różne sposoby. Najlepszym z nich jest wyszukiwanie obrazem Google. Ta funkcja pozwala nam szybko i skutecznie odnaleźć interesujące nas zdjęcia, a także dotrzeć do stron, na których publikowane były podobne treści. Google wyszukiwanie obrazem staje się coraz popularniejsze przy zakupach online, ponieważ pozwala skutecznie zweryfikować wygląd interesujących nas produktów.

Szukanie grafiki w Google tradycyjną metodą

Wyszukiwanie obrazem online to bardzo popularna funkcja, która pozwala nam np. na dotarcie do konkretnych produktów, nawet gdy nie znamy ich nazwy. Wystarczy wpisać hasło, które najbardziej kojarzy się z przedmiotem, a następnie wybrać Google grafika wyszukiwanie obrazem. Pojawią się zdjęcia, które najlepiej pasują do wpisanej frazy. Warto wspomnieć, że grafika wyszukiwanie obrazem jest ściśle powiązane z nowoczesnym pozycjonowaniem stron, w którym nawet zdjęcia posiadają odpowiedni opis ułatwiający ich znalezienie w sieci.

Dostępna Google grafika wyszukiwanie obrazem Android to bardzo wygodna opcja szukania interesujących nas zdjęć. Przechodząc do zakładki „narzędzia” możemy wybrać rozmiar zdjęcia, a także wyszukać podobne grafiki. Wyszukiwanie obrazem Google grafika jest często wybierane przez osoby, które szukają konkretnych produktów po zdjęciu, chcą pozyskać grafiki na swoje strony lub też, pragną zweryfikować rzetelność wybranych produktów lub usług online.

Odwrotne wyszukiwanie obrazem w Google

Poza tradycyjną metodą mamy również odwrotne grafika wyszukiwanie obrazem. W tym celu należy wybrać interesujące nas zdjęcie, kliknąć prawym przyciskiem myszki, a następnie wybrać opcję: Szukaj obrazu w Google. Niezależnie czy interesuje nas wyszukiwanie obrazem Firefox, Google Chrome, Opera czy też inna przeglądarka, taka funkcja zawsze jest aktywna. Możliwe jest także wyszukiwanie obrazem w komputerze. Wystarczy przeciągnąć wybrane zdjęcie na pasek wyszukiwania.

Zobacz również:  Promocja lokalnego biznesu przy pomocy marketingu internetowego

Dużą popularność w ostatnim czasie zyskuje wyszukiwanie obrazem Aliexpress. Funkcja pozwala bowiem dotrzeć do podobnych grafik i znaleźć inne miejsca oferujące dany produkt. Podobnie działa również wyszukiwanie obrazem Allegro. To prosty sposób na weryfikowanie nieuczciwych sprzedawców, którzy często oferują na aukcji wysokie zniżki, ustalając wyższe ceny na formalnej stronie sklepu online. Wyszukiwanie obrazem iOS staje się zatem niezwykle praktycznym narzędziem, które znacznie ułatwia zakupy online.

Czy wyszukiwanie obrazem z telefonu jest możliwe?

Jak najbardziej, wyszukiwanie obrazem Android oraz iOS to prosta w obsłudze funkcja, która pozwala szukać grafiki za pośrednictwem naszego telefonu. Możliwe jest również wyszukiwanie obrazem w telefonie, aby dotrzeć do podobnych grafik o zbliżonej tematyce. Jeśli wyszukiwanie obrazem nie działa, należy powtórzyć próbę. Czasami, pierwsza próba jest bowiem odrzucana. Jeśli problem się powtarza, być może algorytm nie potrafi odnaleźć podobnych grafik.

Wyszukiwanie obrazem Google Android jest wyjątkowo proste: znajdujemy interesujące nas zdjęcie, klikamy prawym przyciskiem i stosujemy szukanie odwrotne. Podobnie zresztą działa wyszukiwanie obrazem iphone. Nie ma zatem większej różnicy, z jakiego urządzenia korzystamy. Wyszukiwanie obrazem z galerii jest możliwe w każdej sytuacji. Google Grafika wyszukiwanie obrazem IOS i Android to coraz popularniejsza funkcja stosowana w wielu codziennych sytuacjach.

W jakich sytuacjach warto stosować wyszukiwanie obrazem przez telefon?

Planujesz zakupy online i chcesz sprawdzić inne miejsca oferujące ten sam produkt? Wybierz wygodne wyszukiwanie obrazem telefon. Masz podejrzenia, że grafiki na stronie zostały zmanipulowane? Odwrotne wyszukiwanie pozwoli dotrzeć do oryginalnego zdjęcia. Wyszukiwanie obrazem Facebook jest bardzo pomocne, jeśli chcesz znaleźć ciekawe zdjęcia wrzucone przez znajomego. Podobnie działa zresztą Pinterest wyszukiwanie obrazem. Funkcja jest dostępna na różnych urządzeniach, zarówno wyszukiwanie obrazem Google Android, jak również iOS jest bardzo proste oraz intuicyjne.

Zobacz również:  Co to jest feedback?